80-тий ЮВІЛЕЙ КОЛЕДЖУ
29 листопада 2019 року Київський медичний коледж ім. П.І. Гаврося відзначив 80 річницю заснування.
Професійний шлях кожної людини починається з непростого й дуже відповідального вибору вищого навчального закладу, що визначає весь подальший життєвий шлях.
Медицину обирають не просто так, до цієї професії йдуть за покликанням. Професія медика – найгуманніша і найшанованіша серед усіх інших професій, адже вона покликана стояти на сторожі людського здоров’я і життя. Образ медичного працівника завжди асоціюється з надією і захистом, милосердям і чуйністю. Високе звання медика вимагає відповідальності та повної самовідданості.
29 листопада 2019 року Київський медичний коледж ім. П.І. Гаврося відзначив 80 річницю заснування. Урочистості розпочалися з відкриття меморіальної дошки першому директору навчального закладу Гавросю Павлу Іллічу
Свято продовжилось в актовій залі Центру дитячої та юнацької творчості Солом’янського району. Розділили цю радісну подію з колективом коледжу поважні гості: Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, нагороджений орденами «За мужність» ІІІ ступеня та «Народний Герой України», випускник Київського медичного училища №2 Свириденко В.В., перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Поворозник М.Ю., директор Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Гінзбург В.Г., заступник голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Горпинченко О.І., голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Кубанський С.А., президент Асоціації медичних сестер України Чернишенко Т.І., завідуюча відділу Центру розвитку медсестринства МОЗ України Проха Т.В., директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м.Києва Вершигора А.В. Також до вітань долучились директори медичних коледжів м. Києва, випускники різних поколінь Київського військово-медичного училища та Київського медичного училища №2.
З нагоди почесного ювілею студенти
коледжу підготували святковий концерт.
Історія Київського медичного коледжу ім. П.І.Гаврося розпочинається 29 листопада 1939 року, коли з метою підготовки військових фельдшерів було засновано Київське військово-медичне училище. Першим директором став Павло Ілліч Гаврось, військовий лікар І рангу, очолював навчальний заклад впродовж 32 років, в честь якого на фасаді коледжу розміщена меморіальна дошка.
У 1941 році, коли Друга Світова війна дісталась території України, не дивлячись на військові дії, евакуацію, училище зробило свій перший випуск – 400 військових фельдшерів були направлені у діючу армію.
Всього за роки війни училище підготувало близько 7 тисяч військових фельдшерів.
У липні 1941 року Київське військово–медичне училище з усією матеріально-технічною базою та викладацьким складом евакуйовано у м.Свердловськ. Тут сформований добровольчий дівочий батальйон для проходження курсів медичної підготовки, а згодом – направлення на фронт, де потрібні були умілі руки медичних сестер і фельдшерів.
З 1947 року училище розпочинає підготовку військових фармацевтів.
З 1947 року училище розпочинає підготовку військових фармацевтів. З 1957 року за рахунок переведених курсантів, а з 1960 року – з дозволу МОЗ на набір дівчат, розпочало роботу медсестринське відділення. Кількість навчальних груп училища в різні періоди становила від 37-ми до 54-х. У 1960-70 роках відбувалась підготовка фельдшерів, фармацевтів, медсестер – громадян 22-х країн Європи, Африки, Азії, Латинської Америки
На шляху до сьогодення коледж був Київським республіканським медичним училищем, Київським медичним училищем №2. У 1999 році коледж нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та присвоєне ім’я першого директора та організатора училища – Павла Ілліча Гаврося.
Київський медичний коледж ім. П.І.Гаврося готує молодших медичних спеціалістів за освітніми програмами «Лікувальна справа», «Сестринська справа» та «Фармація».
Одним з найчисельніших є відділення післядипломної освіти, де щороку підвищують свою кваліфікацію близько 4 тисячі молодших спеціалістів з медичною освітою ЛПЗ м.Києва.
Керівник навчального закладу – Підмогильна Л.Г. – директор Київського медичного коледжу ім. П.І.Гаврося з 2009 року, заслужений працівник охорони здоров’я України, нагороджена грамотою Кабінету Міністрів України, під керівництвом якої наш заклад продовжує готувати професійних спеціалістів для столиці та всієї України.
За роки свого існування Київський медичний коледж ім. П.І. Гаврося підготував понад 50 тисяч спеціалістів. Це еліта практичної охорони здоров’я: кандидати, доктори медичних та фармацевтичних наук, професори, заслужені лікарі, головні лікарі лікувальних закладів, лауреати державних премій та навіть лауреат Нобелівської премії.
Потужна матеріально-технічна база коледжу, яка складається з двох навчальних корпусів, гуртожитку, бібліотеки, спортивної зали, двох комп’ютерних класів, п’яти міні-комп’ютерних класів, лабораторій, кабінетів доклінічної практики, тренажерних кабінетів, навчальних аудиторій, оснащених 12-ма мультимедійними системами та 2-ма інтерактивними дошками, дає можливості для професійного зростання та розвитку особистості кожного студента.
Кожен день історії медичного коледжу – це напружена, невтомна, самовіддана праця, і найголовніше – любов до людей, до медицини. Запорукою успішної діяльності коледжу протягом десятиліть є професійні, безмежно віддані своїй справі викладачі, для яких головне – забезпечення високого рівня навчально-виховного процесу з урахуванням вимог сучасності. Високопрофесійний, досвідчений педагогічний колектив коледжу здійснює підготовку спеціалістів у складі восьми циклових комісій.
80% всього навчального навантаження займає практичне навчання, для якого створені всі умови. Згідно Наказу Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №79/к за коледжем закріплено 25 лікувально-профілактичних закладів м.Києва. Також добре налагоджена співпраця з інноваційними лікувальними закладами, такими як: Інститут Серця, Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охмадит», Інститут педіатрії, акушерства та гінекології та інші.
З ініціативи Київського медичного коледжу ім. П.І. Гаврося започатковано Всеукраїнський конкурс професійної майстерності студентів медичних училищ та коледжів «Ескулап». Протягом 25 років коледж організовує та проводить конкурс, зустрічаючи найкращих представників студентської медичної еліти України.
Викладачами фізичного виховання започатковані змагання за програмою загально-фізичного багатоборства «Спалах» серед навчальних закладів І-ІІ р.а. м.Києва. У 2020 році відбудуться ювілейні Х (десяті) змагання.
У коледжі створені всі умови для всебічної самореалізації, розвитку наукових, спортивних, духовних та творчих здібностей студентів. Працює 14 наукових і творчих гуртки, займаючись у яких студенти відпрацьовують професійні вміння, збагачуються духовно та розкривають художні здібності. В процесі науково-творчої роботи студенти беруть участь у круглих столах, конференціях, олімпіадах.
Також студенти мають усі можливості розкрити свої таланти. Щороку першокурсники беруть участь у конкурсах художньої самодіяльності Гаврось-фест, Гала-концерті «Кращий виконавець». Студенти організовують святкові заходи, вітання, вечори, присвячені міжнародним та державним святам, проводять благодійні ярмарки для збору коштів на допомогу онкохворим дітям, беруть участь у фестивалях, проектах та флешмобах, займаються волонтерською діяльністю, допомагають пораненим в зоні ООС бійцям, що лікуються в Головному військовому клінічному госпіталі.
Іногородні студенти забезпечені гуртожитком, що знаходиться на території студентського містечка, де є доступ до швидкісного інтернету. Також у гуртожитку знаходиться бібліотека, оснащена комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет та електронної навчальної бази коледжу, що значно підвищує якість навчання.
Київський медичний коледж ім. П.І.Гаврося – інноваційний навчальний заклад, що має славну історію й продовжує динамічно розвиватися.
Ми готуємо професіоналів та виховуємо щирих, небайдужих людей.
Випускник Київського медичного коледжу ім. П.І.Гаврося – це не тільки професія, це почесне звання.