ОГОЛОШЕННЯ
Розміщена інформація щодо навчального процесу, запланованих заходів, відкритих занять та інше ...
АРХІВ
В даному розділі розміщена
інформація за попередні періоди.
Солом'янська ліга бігу
28 вересня в парку ” Відрадний” відбувся легкоатлетичний пробіг “Солом’янська ліга бігу”. В команду бігунів ЗФПО “КФМК ім. П.І. Гаврося” увійшли: Андрющенко Крістіна 121 група, Барков Владислав 121 група, Богдан Дмитро 121 група, Зубкова Марія 121 група, Махник Руслан 121 група, Счастливий Максим 121 група, Шинкаренко Олексій 121 група. Нажаль студенти нашого коледжу не зайняли призових місць, але виступили гідно та заявили про себе. Бажаємо спортсменам наснаги, успішних стартів та майбутніх перемог!
ВІТАЄМО!
14 та 20 вересня відбулися два визначних дні – День фізичної культури і спорту в Україні та Міжнароджний день студентського спорту. Ці дні покликані сприяти популяризації та розвитку спорту в закладах освіти й залучати до своїх лав прихильників здорового способу життя. Адже фізична культура і спорт – це джерело гарного настрою, оптимізму, здоров’я та довголіття!
В коледжі відбулась низка заходів приурочених цим дням- кожна група першого курсу провела флешмоб-руханку, Тож до Вашої уваги відеозвіт цих заходів. Дякуємо всім студентам за участь!!!
Вітаємо всіх з Днем знань! Бажаємо величезного бажання вчитися та здобувати нові знання. Легкого навчального року вам, дружної атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора. Успіхів, удачі, здоров’я, терплячості і чудових результатів!
З Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!
Вітаємо з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України! У ці важливі для нас дні ми відзначаємо не лише символи нашої державності, а й непохитний дух українського народу. Під синьо-жовтим прапором ми продовжуємо боротьбу за свободу, мир і процвітання нашої країни. Ваша відданість, мужність і праця є частиною спільної перемоги, яка обов’язково настане. Разом ми сильні, разом ми – Україна! Слава Україні! Героям слава!
Гордість коледжу!
Сьогодні, в День Державного Прапора України, наша Ганна Магомедівна отримала надзвичайну нагороду — грамоту Верховної Ради України за волонтерську діяльність. Вручила нагороду особисто Народна депутатка Верховної Ради – Ольга Василевська-Смаглюк.
Нехай ця нагорода стане стимулом для нових досягнень і натхненням для подальшої допомоги тим, хто цього потребує.
Колектив коледжу щиро бажає вам невичерпної енергії, міцного здоров’я та незламного духу! Нехай ваша добра справа знаходить відгук у серцях людей, а підтримка та вдячність оточуючих завжди надихають на нові благородні звершення. Ви є прикладом справжнього лідерства та людяності!
30 липня - День протидії торгівлі людьми!
Саме в цей день, 30 липня, починаючи з 2014 року Генеральна асамблея ООН, міжнародні та громадські організації у цілому світі і в Україні об’єднують свої зусилля задля підвищення рівня обізнаності суспільства про торгівлю людьми, виявлення постраждалих і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку.
Проблема торгівлі людьми в країні особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті, що залишились на території України та на тимчасово окупованих територіях.
Попри статистику реальні масштаби торгівлі людьми в Україні значно вищі, враховуючи доволі високий рівень прихованості цих злочинів. Більшість постраждалих осіб не володіють інформацією і не звертаються по допомогу.
Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги за допомогою.
Встановити статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми
Оформити одноразову матеріальну допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми
10 фактів, які треба знати про торгівлю людьми
- Торгівля людьми – це експлуатація людей з метою отримання вигоди.
- Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство. Торгівля людьми – найбільш дохідна злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.
- Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов’язану з переїздом в інший район чи за кордон.
- У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.
- У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
- Злочинці – як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.
- Коли люди стають об’єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству.
- Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
- Торгівля людьми – це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.
- Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торговців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте, а також, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.
Важливо! Якщо Вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або Ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:
102 – поліція
112 – служба екстреної допомоги в ЄС
527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 – Національна дитяча гаряча лінія
Довідка
У 2013 році Генеральна Асамблея ООН організувала зустріч на високому рівні для оцінки результатів втілення Глобального плану дій по боротьбі з торгівлею людьми від 30 липня 2010 року і затвердила резолюцію № A/RES/68/192 від 18 грудня 2013 року.
Ще одна історія про сильну та незламну українську молодь…
У ЗФПО «КФМК ім. Гаврося» на першому курсі фельдшерського відділення навчається Валерія Сидорова. Вона родом з Херсонської області. Коли її рідне місто – Нова Каховка потрапило під окупацію, вона була примусово депортована загарбниками на територію росії. Дівчинка – сирота, а її опікун залишився на окупованій території.
Валерія – справжня українка, сила духу, воля та незламність якої закарбовані в генетичному коді, а це потужний стержень,який тримає в найтемніші часи. Переживши тяжкий період окупації, отримала гіркий життєвий досвід, але не зламалася, бо любить рідну землю – Україна в її серці. Такі історії надихають інших людей.
Своїми непростими життєвими спогадами Валерія поділилася в інтерв’ю на телеканалі “Голос америки українською” та на врученні премії «THE 2024 NED DEMOCRACY AWARDS» в США.
VI щорічна студентська творчо-пошукова конференція
«Перші кроки в науку»
присвячена Дню науки в Україні
24 травня пройшла вже традиційна щорічна студентська творчо-пошукова конференція «Перші кроки в науку» присвячена Дню науки в Україні. Всі роботи були дуже цікавими та неординарними. Нелегким завданням для журі було оцінювати подані конкурсні роботи.
Адміністрація коледжу вітає переможців та призерів, бажаємо подальшого розвитку та творчих злетів.
XV Міжнародний конгрес медичних сестер
13 травня 2024 року, відбувся ювілейний XV Міжнародний конгрес медичних сестер: «Медсестринство в реаліях війни».
Серед основних питань що були розглянуті: клінічна та реабілітаційна робота під час військових дій , психологічна підтримка, досвіт міжнародних спікерів.
Було дуже приємно провести цей день в такій щирій та невимушеній атмосфері любові, турботи та добра, адже саме таке відчуття і забезпечує робота медичних сестер.
Ми з вами...
Чергова посилка пішла до наших захисників від викладачів і студентів першого курсу фармацевтичного відділення. Нехай наші мотанки оберігають Bac, наші незламні воїни: батьки, чоловіки, брати, тому що в них ми вклали свою лобов, душу і бажання захистити вас від лиха! Швидкої перемоги!
7 квітня - всесвітній день здоров'я
Викладачами циктової комісії « Гуманітарної Соціально-економічної підготовки та фізичного виховання» був проведений захід «Здоровимбути-модно»
7 квітня, щорічно відзначають Всесвітній день здоровʼя, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоровʼя (ВООЗ).
Мета святкування – підкреслити важливість здоровʼя кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров’я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, ії доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища
Атестація викладачів
20.03.2024р. у ЗФПО «КФМК ім.П.І.Гаврося» успішно пройшла атестація педагогічних працівників. Результати показали високий рівень професіоналізму та компетентності викладачів. Процес атестації відбувся відповідно до всіх вимог та стандартів, встановлених законодавством. Кожен викладач продемонстрував високий рівень знань, підготовки та досвіду. Результати атестації є важливим кроком у підвищенні якості навчання та підготовки майбутніх медичних фахівців.
ЗФПО «КФМК ім.П.І.Гаврося» пишається своїм професійним педагогічним складом та вітає викладачів з успішним завершенням атестації. Цей досягнутий результат став свідченням високого стандарту освіти у коледжі та підтвердженням високої кваліфікації педагогічного складу.
Просто про складне
Сьогодні в коледжі відбувся майстер-клас Ольги Уніцької – лікаря-кардіолога Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова на тему ЕКГ – базовий курс”. Багато років поспіль наш коледж співпрацює з інститутом, так як він являєтся одним з кращих в своїй сфері діяльності.
Метою заходу було опанування основ роботи з ЕКГ з чим пані Ольша успішно впоралась. Студенти коледжу отримали корисні знання, масу позитивних емоцій та формували необхідні навички роботи з електрокардіографом. Дякуюмо всім за участь.
28 березня 2024 року.
Моменти з життя відділення післядипломної освіти...
ДЕНЬ ДОНОРА
18 березня на базі відділення трансфузіології Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова проходила акція « День донора» для студентів та співробітників ЗФПО «КФМК ім. П.І. Гаврося».
Адміністрація коледжу висловлює свою подяку всім, хто прийняв участь.
Учасники акції
Білявська Олександра Олександрівна |
131 гр. |
Вірьовка Марина Анатоліївна |
231 гр. |
Горай Анна Сергіївна |
211 гр. |
Гудзеватий Сергій Миколайович |
312 гр. |
Запотіцький Назар Васильович |
викладач |
Киселевич Катерина Валентинівна |
312 гр. |
Король Катерина Сергіївна |
312 гр. |
Котвицька Ілона Едуардівна |
322 гр. |
Кулик Олександр Олександрович |
321 гр. |
Наумейко Яна Андріївна |
121 гр. |
Малюта Павліна Сергіївна |
312 гр. |
Пашинник Юлія Олегівна |
211 гр. |
Тупіцина Еліна Вячеславівна |
231 гр. |
Філоненко Дарʼя Андріївна |
322 гр. |
Цимбал Олександра Вячеславівна |
231 гр. |
Чикшеєв Гліб Єгорович |
312 гр. |
Великий син великої країни
9 березня минає 210 річниця від дня народження Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка, слова якого не втрачають актуальності навіть через століття. Видатний поет став символом боротьби за свободу та незалежність не одного покоління українців. І сьогодні, у XXI столітті, коли російські загарбники вчергове намагаються знищити Україну, слова Шевченка додають сил для протистояння.
Всесвітній день імунітету
Щорічно 1 березня з 2002 року відзначається «Всесвітній день імунітету», який ініційований Всесвітньою Організацією Охорони здоров’я.
Мета цього дня – залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.
GЗдоровий імунітет – гарантія того, що організм буде здатний боротися з усіма вірусами та інфекціями, які можуть нам загрожувати.
Цикловою комісією «Педіатричних та акушерсько-гінекологічних дисциплін» було проведено санітарно-просвітню роботу серед викладачів, студентів, працівників коледжу та слухачів відділення післядипломної освіти.
Студенти роздавали всім охочим буклети, в яких розкрито значення імунітету для людини, цікаві факти та 14 корисних звичок для здорового імунітету. До санітарно-освітньої роботи було залучено 147 осіб.
Дотримуйтеся елементарних порад та будьте завжди здоровими !!!
Планета Земля- погляд з інвалідного візка
25.01.2024 у ЗФПО «КФМК ім. П.І.Гаврося відбулась онлайн-зустріч студентів з громадським діячем, почесним працівником туризму України, автором проекту «Планета Земля – погляд з інвалідного візка» Миколою Володимировичем Подрезаном.
Він – той, що надихає мільйони людей по всьому світу. З українським прапором, з розповідями про рідну країну та з Україною в серці він об’їздив всі континенти.
Неможливо передати словами всі враження від зустрічі та спілкування з Миколою Володимировичем – людиною, яка надихає; людиною, яка намагається поліпшити життя тисяч українців, що мають проблеми зі здоров’ям; людиною, яка рятує внутрішній світ та змінює життєбачення багатьох, допомагає повірити в себе, свої можливості та ніколи не опускати руки, передаючи власний досвід насиченого та повноцінного життя.
Зустріч була емоційна, надихаюча та дуже потрібна в такий нелегкий для України час.
Всі присутні прониклись надзвичайним патріотизмом та силою духу цієї незламної людини.
Бажаємо
Вам міцного здоров’я, оптимізму, благополуччя, цікавих задумів і їх успішних
втілень!
З Днем Соборності України!
Патрульна поліція інформує
17.01.2024 в ЗФПО “КФМК ім.П.І. Гарвося” відбулася лекція представників патрульної поліції “Протидія шахрайству”. Всіх присутніх ознайомили з правилами поведінки в підозрілих ситуаціях та пояснили, як вберегти себе від шахрайства.
GAVROSFEST
6 грудня 2023 року в ЗФПО « КФМК ім.П.І.Гаврося» відбувся традиційний щорічний огляд-конкурс художньої самодіяльності «GAVROSFEST» між студентам 2023 року набору.
Відеовиступи студентів-першокурсників оцінювало об’єктивне і компетентне журі.
З вітальними словами до всіх гостей заходу звернулися: заступник директора з навчальної роботи Третьякова Інна Володимирівна, заступник директора з практичної підготовки Смілка Оксана Ярославівна та заступник директора з виховної роботи Запотіцький Назар Васильович, які привітали призерів та переможців конкурсу та окреслили коло заходів, присвячених знайомству студентів з традиціями коледжу та важливість даного заходу. Всі конкурсанти проявили себе творчими, креативними та активними студентами.Всіх конкурсантів було тнагороджено призами. В напруженій боротьбі було виявлено переможців та призерів конкурсу:
Загальні місця:
- 121 група;
- 122 група;
- 112 група.
Номінація «Приз глядацьких симпатій»:
- 121 група;
- 131 група;
- 112 група.
Номінація «Презентація групи»:
- 121 група;
- 122 група;
- 131 група.
Номінація «Конферанс»:
- Немолот Юлія та Качан Валерія 121 група;
- Левченко Олексій та Зливко Софія 122 група;
- Яремчук Руслана, Бадиленко Наталія, Вітчимішина Дарина 112група.
Номінація «Вокал»:
- Дяченко Софія 121 група;
- Білявська Олександра 131 група;
- Мальована Діана 122 група.
Номінація «Розмовний жанр»:
- Наумейко Яна 122 група;
- Подугольнікова Еліна 121 група;
- Кривобоченко Вікторія 131 група.
Номінація «Танець» :
- Сидорова Валерія 121 група;
- Зіміна Юлія 131 група;
- Юр Аліна та Сапожнікова Катерина 111 група.
Номінація «Гра на музичних інструментах»:
- Головненко Анастасія 131 група;
- Шипілова Вікторія 111 група;
- Тверітінова Христина 121 група.
Номінація «Вироби мистецтва»:
- Маріношенко Крістіна та Юр Аліна 111 група;
- Панасюк Діана 122 група;
- Кірпа Анастасія 112 група.
Вітаємо переможців та призерів та щиро дякуємо всім, хто долучився та підтримав даний захід!
17 листопада - Міжнародний день студентів
Щиро вітаємо вас зі святом – Міжнародним днем студента!
Ви здобуваєте освіту в нелегкий для нашої країни час, тому Вітчизна чекає від вас не лише якісного навчання, а й активної громадянської позиції, підтримки демократії та студентського самоврядування, креативного мислення і нових ідей.
Студенти – наша юна інтелектуальна еліта. Навчання – це перший ступінь становлення вас як професіоналів. Вчіться самостійно приймати рішення. Ви вже зробили важливий крок, обравши майбутню спеціальність і один з кращих навчальних закладів в регіоні. Тепер належить отримати знання, щоб потім з успіхом застосовувати їх на практиці. Тому ви – наша світла надія на майбутнє, потужна рушійна сила, яка невдовзі прийде на зміну старшому поколінню і стане важливим чинником зростання українського суспільства.
Студенти були нагороджені грамотами та солодощами.
Також 17.11.2023 студентка 3-го курсу МС відділення ТЕтяна СУП отримала персональну нагороду від Солом’янської районної ради.
АДМІНІСТРАЦІЯ КОЛЕДЖУ
14 листопада - День боротьби проти діабету
Гордість коледжу
Педагогічний ОСКАР» проводиться щороку відповідно до Меморандуму про співпрацю Національної академії педагогічних наук України та Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».
Основна мета проведення конкурсу – вивчення та поширення інноваційних педагогічних практик, сприяння професійному розвитку, самореалізації педагогів, створення необхідних умов для розвитку творчого потенціалу педагогічних колективів закладів фахової передвищої освіти, удосконалення управління освітнім процесом та підвищення якості підготовки фахівців.
Конкурс проходив у два тури: відбірковий – у закладі освіти та фінальний – у Державній установі «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».
На фінальний тур конкурсу до 12-ти номінацій було представлено 973 конкурсні роботи із 133 закладів фахової передвищої освіти.
Цього року у номінації «ІНТЕРАКТИВНИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК» перемогу здобула завідувач медсестринського та фармацевтичного відділень, викладач циклової комісії педіатричних, акушерських і гінекологічних дисциплін ЗФПО «КФМК ім. П.І. Гаврося» ПІВЧУК АННА В’ЯЧЕСЛАВІВНА. Зазначимо, що минулого року Анна ПІВЧУК зайняла третє місце в цьому почесному конкурсі.
Бажаємо Вам удачі в усіх починаннях і справах, оригінальних ідей і блискучих успіхів! Щиро дякуємо Вам за те, що кожне ваше заняття неймовірно захоплююче та цікаве, і нехай так буде завжди!
З повагою
АДМІНІСТРАЦІЯ КОЛЕДЖУ!
Час навчатись у кращих
03.11.2023 р. у ЗФПО “Київський фаховий медичний коледж ім. П.І Гаврося” завітали головний фахівець з антимікробної резистентності та інфекційного контролю ЦГЗ МОЗ України Олеся Крилова Ярмоленко і спеціаліст по ранах AZ Jan Palfijn Gent Ihor Vitenko.
Говорили про доказові практики гігієни рук, СОПи, безпеку при обробці ран, безпеку інʼєкцій.
Відверта і відкрита розмова між медичними сестрами практиками і законотворцями, викладачами і студентами про складні питання в контексті змін нормативної бази і реальних практик в ЗОЗ, подекуди перетворювалась в пекельний диспут.
Присутні студенти, медичні сестри і брати первинки, асистенти фізичних терапевтів, ми, викладачі, надзвичайно вдячні гостям за доступність, чудову спікерську подачу і творчу атмосферу освітньої зустрічі. І за розрив сталих шаблонів в нашій голові також)
27 жовтня - День української писемності та мови
Щороку тисячі людей сідають одночасно в різних куточках України та світу, щоб написати диктант.
Перший радіодиктант національної єдності відбувся в травні 2000 року до Дня Кирила та Мефодія (24 травня) із нагоди перепоховання Тараса Шевченка.
Тому,саме в цю п’ятницю, 27 жовтня 2023року, об 11:00 радіодиктант до Дня української писемності та мови написали учасники освітнього процесу ЗФПО ” КФМК ім. П.І.Гаврося”.
Цьогоріч радіодиктант мав назву “Дороги України”.
Авторкою тексту стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав актор, театральний режисер – Олексій Гнатковський.
До заходу з великим захопленням долучилася адміністрація коледжу, викладачі, студенти, слухачі відділу післядипломної освіти та співробітники коледжу.
Тренінги для цивільного населення
Через агресію росії знання з домедичної допомоги на місці подій українцям потрібні як ніколи. Від того наскільки своєчасно і грамотно надана перша допомога, залежать результати подальшого лікування, а в ряді випадків і життя потерпілого. В нашому коледжі від початку війни, березня 2022 року, започатковано тренінги для цивільного населення без базової медичної освіти. Метою тренінгів є за шість годин навчити людину основних навичок надання домедичної допомоги: правильно оцінити стан постраждалого, надати допомогу за масивної кровотечі, порушенні прохідності дихальних шляхів, зупинці кровообігу, термічних опіках. 25 жовтня, силами викладачів і студентів ІІ курсу, фельдшерського відділення, в умовах творчої співпраці, проведено черговий 37-ий тренінг для освітян Солом’янського району м. Києва.
GAVROSFEST
12-13 вересня 2023 року в ЗФПО « КФМК ім.П.І.Гаврося» відбувся традиційний щорічний огляд-конкурс художньої самодіяльності «GAVROSFEST» між студентам 2022 року набору.
Відеовиступи студентів-першокурсників оцінювало об’єктивне і компетентне журі.
З вітальним словом до всіх гостей заходу звернулася заступник директора з навчальної роботи Третьякова Інна Володимирівна, яка окреслила коло заходів, присвячених знайомству студентів з традиціями коледжу та важливість даного заходу. Всі конкурсанти проявили себе творчими, креативними та активними студентами. В напруженій боротьбі було виявлено переможців та призерів конкурсу:
Загальні місця:
- 212 група;
- 211 група;
- 231 група.
Номінація «Приз глядацьких симпатій»:
- 221 група;
- 231 група;
- 222 група.
Номінація «Презентація групи»:
- 212 група;
- 222 група;
- 221 група.
Номінація «Конферанс»:
- Погребнюк Марія 212 група;
- Лутак Альона, Павловський Денис, Павловський Дмитро 211 група;
- Наливайко Аліна, Гудімова Анастасія 231 група.
Номінація «Вокал»:
- Заславець Ганна, Ковальчук Михайло 222 група;
- Сукноваленко Лора 211 група;
- Бунда Діана 231 група.
Номінація «Розмовний жанр»:
- Погребнюк Марія 212 група, Снєгур Максим 221 група;
- Федіна Діана, Стельмах Ірина 211 група;
- Плешкун Анна 222 група.
Номінація «Танець» :
- Лутак Альона, Пашинник Юлія 211 група;
- Вірьовка Марина 231 група
- Самоздран Ірина 222 група.
Номінація «Гра на музичних інструментах»:
- Ковальчук Михайло 222 група;
- Кутченко Валентина 211 група;
- Борткова Олена 221 група.
Вітаємо переможців та призерів та щиро дякуємо всім, хто долучився та підтримав даний захід!
9 вересня - День фізичної культури і спорту України
До Дня фізичної культури і спорту України зі студентами першого та другого курсу був проведений конкурс на кращий фотоколаж на теми: ” Здоров’я – наш вибір” та “Виклик трьох вправ” . Найкращі роботи серед студентів ФД, ФМ, МС відділення представлені далі.
Також 09.09.2023 студенти відвідали святкування Дня фізичної культури і спорту України на Контрактовій площі в м.Києві, де приймали участь в різноманітних квестах, іграх та переглядали майстер-класи від професійних українських спортсменів.
Вітаємо всіх з таким чудовим днем! Всім здоров’я, миру та добра!
Інформаційні матеріали до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України
29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року No 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину. Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є священним обов’язком держави і суспільства. Україна сьогодні переживає найбільше випробування в новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора.
Сучасна російсько-українська війна триває від 2014 року. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну в лютому 2022 року остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму та відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат України в боротьбі за суверенітет і соборність.
29 серпня 2014 року сотні наших захисників у соняшникових полях під Іловайськом поклали свої життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. 366 українських воїнів полягли там, 429 – зазнали поранень, 158 – зникли безвісти, 300 – опинилися в полоні. Тому символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Він – не просто символ історичної мужності українських воїнів, це – символ життя України.
29 серпня ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько- українській війні від 2014 року. Вони стоять в одному ряду з усіма поколіннями борців за волю і державну самостійність – від воїнів Русі-України, лицарів Костянтина Острозького, козаків Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи до бійців Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії. Це воїнство мужньо здобувало героїчні перемоги і віддавало життя за українську землю.
Попри велику кількість втрат у сучасній російсько-українській війні маємо й історичну перемогу – згуртовану націю, готову боротися за волю і свободу. Україна може спертись на широку підтримку громадян, бо на захист незалежності держави стали мешканці всіх, без винятку, регіонів нашої країни. У нинішній війні ми платимо надзвичайно велику ціну. Безперечно, це не єдиний день у році, коли згадуються полеглі та віддається їм шана. Однак це нагода для всього суспільства разом зробити усе можливе, аби пам’ять про героїв була збережена та зміцнена на багато поколінь вперед.
Поки триває війна, ми не можемо знати точну кількість загиблих, назвати всіх поіменно або розповісти всі історії. Проте впевнені, що українське суспільство докладе максимум зусиль, щоб загиблі герої залишилися в нашій пам’яті не абстрактним образом або цифрою, а отримали належну шану. Щоб наша пам’ять про них була живою і дієвою. Щоб кожен із нас долучився до захисту і перемоги України.
Пам’ять про борців і їхні подвиги є найвищою цінністю в шкалі нашої національної ідентичності. А віра і впевненість, що в разі загибелі на полі бою жертовність воїна буде пошанована на державному рівні, є дуже важливою для підняття морального духу військовослужбовців.
Не сміємо забувати загиблих захисників України…
Щоденний виклик смерті
В 2019 році на навчання до ЗФПО “Київський фаховий медичний коледж ім. П.І. Гаврося було зараховано студентку Коноплю Ксенію на спеціальність “Сестринська справа” – професію про яку мріяла з дитинства. За період навчання встигла зарекомендувати себе здібною та дисциплінованою студенткою.
Тендітна дівчина з Нікополя і водночас боєць, понад рік рятувала життя в гарячих точках АТО з червня 2021 р., а після початку повномасштабного вторгнення продовжувала викрнувати свої обов’язки бойового медика та перебувала там до липня 2022 року. На питання чому пішла на війну Ксенія відповіла, що завжди мріяла допомагати людям, а особливо в період агресії іншої держави – не могла сидіти осторонь цих подій. Також, молодший сержант, додала, що завдяки своїм компактним формам їй було легко маневрувати в складних умовах та в евакуаційних автомобілях.
Бойовий медик в 30-й окремій механізованій бригаді ім. князя Костянтина Острозького, що боронила українську землю на сході нашої держави. Ксенія врятувала не одне життя, але один випадок запам’ятався найбільше, вона відповіла так: “Серце калатало, потрібно було зібратись з думками і зробити все, щоб врятувати пораненого, я намагалась все робити правильно і швидко: ввела знеболювальне і тампонувала рану. Було темно, солдат втратив багато крові, знепритомнів – це не передати словами. Коли розумієш, що від тебе залежить його життя і нервами тут не допоможеш, потрібно все робити чітко та впевнено. Тільки після евакуації пораненого в госпіталь, повернулась до себе в бліндаж і дала волю хвилюванням…”
Це був перший військовий поранений, якому довелось Ксенія надавати допомогу – своєрідне «бойове хрещення».
– Тут набагато важче ніж в цивільний медицині, адже ти з ними живеш на передовій, постійно перебуваєш на позиції, це – як частина сім’ї, і когось втратити – це найгірше, що може трапитись, – каже бойовий медик.
Після цього випадку рідні дізнались про те де знаходиться Ксенія – не на другій лінії, а на першій. Всі рідні як один сказали : “ти впораєшся” і всіляко її підтримували.
Президент України Володимир Зеленський вручив «Хрест бойових заслуг» бойовому медику молодшому сержанту Ксенії Коноплі, яка з 24 лютого перебувала в районі безпосереднього ведення бойових дій на Луганщині. Вона неодноразово, ризикуючи власним життям, вивозила поранених військовослужбовців до точки евакуації. Часто це відбувалося в умовах шквального вогню з боку противника. Також не раз витягувала побратимів з-під завалів. Завдяки наданню невідкладної медичної допомоги та вчасній евакуації поранених Ксенія Конопля рятувала бійцям життя.
Пізніше доля подарувала Ксенії дитину, в зв’язку з чим пішла в декретну відрустку. Але Ксенія про це сказала так : “ це дуже вдалий час закінчити навчання та отримати освіту, для того щоб виконувати свої обов’язки ще ефективніше та якісніше”.
В наш час кожен має рівнятись на таких людей виконуючи свій обов’язок незалежно ввід сфери діяльності.
Теметична виставка до Міжнародного дня з питань просвіти мінної небезпеки.
4 квітня офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної безпеки і допомоги в діяльності пов’язаної з розмінуванням.
За статистикою, внаслідок різноманітних війн та воєнних конфліктів на території більш ніж 70 країн світу знаходиться близько 60 мільйонів мін та
вибухонебезпечних предметів, в тому числі і в Укпаїні. Щороку від них гине та травмується приблизно 26000 людей, 80% з яких – цивільне населення.
Тому вмінню поводитись на території, забрудненій вибухонебезпечними преметами, приділяють значну увагу як цивільні, так і військові структури.
Історія
Хто, як не медичний працівник, розуміє цінність людського життя.
У час надскладних випробувань, пов’язаних із захистом суверенітету та цілісності України, потребують всебічної допомоги поранені військовослужбовці. Вважаючи своєю місією порятунок людського життя, майбутні медики – студенти ЗФПО «Київський фаховий медичний коледж ім. П.І. Гаврося» взяли участь у здачі донорської крові для поранених військових на базі Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова. Незначний внесок у велику справу… Щиро віримо у порятунок життя людей, які вже понад рік забезпечують нам мирне небо.
Низький Вам уклін!
Все буде Україна!
29.03.2023 р. циклова комісія вузьких клінічних дисциплін провела Мультидисциплінарний тренінг для студентів та викладачів коледжу на тему: «Гостре порушення мозкового кровообігу».
9 березня минає 209 річниця від дня народження Великого Кобзаря
Тараса Григоровича Шевченка,
слова якого не втрачають актуальності навіть через століття.
Видатний поет став символом боротьби за свободу та незалежність не одного покоління українців. І сьогодні, у XXI столітті, коли російські загарбники
вчергове намагаються знищити Україну, слова Шевченка додають сил для протистояння.
З нагоди вшанування річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка студентка фармацевтичного відділення ЗФПО «КФМК ім. П.І.
Гаврося» Бунда Діана взяла участь у Всеукраїнському літературному онлайн-марафоні «Єднаймо душі словом Кобзаря!».
Лютий 2023
Інформаційно-методичний вісник
Випуск 3
ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В
ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС – СКЛАДОВА ФОРМУВАННЯ
КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНОГО ПЕДАГОГА – Т.В.КОРОЛЬ.
ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ФІЗИЧНЕ
ВИХОВАННЯ» В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ – В.В.КОМІСАРОВА.
МЕТОДИКА ПРОЄКТНОГО НАВЧАННЯ У ФАХОВІЙ ПЕРЕДВИЩІЙ ОСВІТІ – Т.В.БІЛОНОГА.
ВИКОРИСТАННЯ РОБОЧИХ ЗОШИТІВ ЯК ЗАСОБУ ПІДВИЩЕННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З
ДИСЦИПЛІНИ «ФАРМАКОГНОЗІЇ» – Ю.В.ГОНЧАРЕНКО.
ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ ВИКЛАДАННІ
МЕДСЕСТРИНСТВА В ПЕДІАТРІЇ – О.В.ЗОТОВА.
21.02.2023 рік
відкрите засідання гуртка «Фрейд»
21 лютого 2023 р. у ЗФПО «КФМК ім. П.І. Гаврося» проведено відкрите засідання
гуртка «Фрейд» на тему «Емоції. Страхи дитинства. Спілкування та емоції людини»,
керівник Соколова-Ган А.С.
На засіданні студенти виступили з доповідями, в яких розглянули види емоцій, страхів та фобій, критерії виявлення тривоги, причини виникнення страхів у дітей, обговорили поради, які запобігають переходу еустресу в дистрес, поради щодо виходу зі стресу, особливо під час війни та необхідність підтримання психічного здоров’я загалом.
Будьте здорові та бережіть себе!
21.02.2023 рік.
Відкрита виховна година у 131 групі фармацевтичного відділення.
Куратор Гальченко Н.Є.
«Життя – прекрасне, тому не можна марнувати час». Під таким гаслом 21 лютого 2023 р. відбулась відкрита виховна година у 131 групі фармацевтичного відділення (куратор Гальченко Н.Є.), до якої також долучились студенти інших відділень.
Формат заходу – онлайн-зустріч з громадським діячем, почесним працівником туризму України Подрезаном Миколою Володимировичем.
Микола Володимирович – екстремальний мандрівник, засновник Міжнародного благодійного фонду інформаційної підтримки інвалідів «ІП-Фонд», автор, організатор та режисер конкурсів «Міс Україна на інвалідному візку», «Лицар України на візку», кавалер Кавалерського Хреста Ордену Святого Станіслава, рекордсмен Книги рекордів України; втілив у життя авторський проект «Планета Земля. Погляд з інвалідного візка», а саме – здійснив кругосвітню подорож, відвідавши 26 країн світу, 6 континентів… і все це на інвалідному візку; та ще багато-багато цікавих проектів, про які розповів особисто.
Зустріч пройшла у теплій атмосфері довіри та захоплення унікальною людиною неймовірної, незламної волі та безмежної доброти.
«Микола Володимирович – приклад безперечної жаги до життя!» – підсумовували студенти наприкінці зустрічі.
15.02.2023 рік.
«Знати, вміти, не боятись і в результаті врятувати життя» – головне гасло тих, хто опановує навички домедичної допомоги.
15 лютого 2023 р. студенти ІІІ курсу ЗФПО «КФМК ім. П.І. Гаврося» Йовенко М., Ярута Д., Шевель А., Соколова В. під керівництвом Червоної Г.М. та Бедрековської О.П. провели тренінг «Основи домедичної допомоги» для учнів 7 класу спеціалізованої школи №149 м. Києва.
За допомогою сучасних засобів та професійних тренажерів практично відпрацювали алгоритм оцінки місця події, оцінки стану постраждалого; надання домедичної допомоги при масивній зовнішній кровотечі, раптовій зупинці кровообігу, порушенні прохідності дихальних шляхів, термічних опіках та ін.
Всі учні та дорослі із задоволенням відпрацьовували переведення постраждалого в стабільне бокове положення, серцево-легеневу реанімацію, прийом Геймліха, накладання тернікету та багато іншого.
Тренінг пройшов в атмосфері довіри, співпраці, вмотивованості всіх учасників, не зважаючи на сигнал повітряної тривоги, після якого тренінг продовжився в укритті.
Бажаємо всім впевненості у своїх силах та мирного неба!
«PHARM CAMP НФаУ- 2022»
під час зимових канікул!
Запрошуємо всіх небайдужих та зацікавлених у (отриманні нових знань) розширенні свого світогляду приєднатися до традиційного безкоштовного освітянського марафону Національного фармацевтичного університету “Pharm camp – зима 2022”, під час якого провідні викладачі НФаУ будуть із задоволенням ділитися з вами своїми знаннями на zoom-платформі http://bit.ly/3jg2iNR.
Реєструйтеся та обирайте тему лекції, яка вас зацікавила – веселка наших пропозицій різнобарвна!
Скористайтесь нагодою отримати сертифікат учасника за посиланням.
Приєднуйтесь до великої фармацевтичної родини!
Напередодні Нового року та Різдва Христового
художній відділ студентського самоврядування ЗФПО «КФМК ім. П.І. Гаврося»
(Суп Т., Гудзеватий С., Заглинська О., Новакова Т., Бунда Д., Абасова А.)
привітав педагогічний та студентський колективи з прийдешніми святами.
Також, студенти завітали на адміністративну раду, що після тривалого дистанційного навчання додало позитивних емоцій всім присутнім.
Не зважаючи на складну ситуацію в країні, хай новорічна та різдвяна атмосфера наповнить ваші домівки.
Миру та Перемоги у Новому Році!
Залишимо справи, зберемося разом,
Простімо помилки, забудем образи,
Поглянемо з щирістю в дружнії очі!
Хай чари цієї святкової ночі
Залишаться в стінах частиною дому
І Вас зігрівають у році новому!
Вітаєм з Різдвом! З Новим роком вітаєм!
Бажаєм Вам щастя, здоров’я бажаєм!
Хай серце радіє, душа хай співає,
А настрій святковий весь рік не зникає!
Також, студенти завітали на адміністративну раду, що після тривалого дистанційного навчання додало позитивних емоцій всім присутнім.
Не зважаючи на складну ситуацію в країні, хай новорічна та різдвяна атмосфера наповнить ваші домівки.
Миру та Перемоги у Новому Році!
Залишимо справи, зберемося разом,
Простімо помилки, забудем образи,
Поглянемо з щирістю в дружнії очі!
Хай чари цієї святкової ночі
Залишаться в стінах частиною дому
І Вас зігрівають у році новому!
Вітаєм з Різдвом! З Новим роком вітаєм!
Бажаєм Вам щастя, здоров’я бажаєм!
Хай серце радіє, душа хай співає,
А настрій святковий весь рік не зникає!
26.12.2022 р. циклова комісія терапевтичних дисциплін провела навчально-виховний симуляційний захід для студентів та викладачів коледжу, на якому продемонструвала комплексний підхід викладання у підготовці фельдшерів та медсестер.
Грудень 2022
Інформаційно-методичний вісник
Випуск 2
РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ – ВАЖЛИВИЙ РЕЗЕРВ
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАНЯТЬ – Т.Л.СНЕГУРСЬКА.
СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ.
СУЧАСНІ ПІДХОДИ. ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ – Т.В.МИЦИКОВА.
ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМИ ZOOM ДЛЯ СТВОРЕННЯ
НАВЧАЛЬНО-ДИДАКТИЧНОГО ЛЕКЦІЙНОГО КОНТЕНТУ – О.Г.ПУКАВСЬКА.
ЗАСТОСУВАННЯ ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДХОДУ
У ПРОЦЕСІ ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
«БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ» В СУЧАСНИХ УМОВАХ – Н.В.ДУБАС.
Педагогічна Рада 12.12.2022р.
12 грудня 2022 р. у ЗФПО «КФМК ім. П.І. Гаврося» проведено педагогічну раду на тему «Роль виховної роботи у формуванні національної самосвідомості, духовно збагаченої, інтелектуально розвинутої, патріотичної особистості, у формуванні життєвих і професійних цінностей у майбутніх медичних працівників», під час якої заступник директора з виховної роботи Бедрековська О.П. охарактеризувала сучасні підходи до реалізації виховної роботи
в умовах воєнного стану та адаптивного карантину, висвітлила виконання основних завдань і принципів виховання за напрямами: національно-патріотичне, художньо-естетичне, морально-правове, родинно-сімейне, екологічне, трудове, фізичне і утвердження здорового способу життя, виховні та організаційні заходи, у
яких відображається система виховання; проаналізувала роботу Ради студентського самоврядування, реалізацію основних напрямів виховної роботи на заняттях творчо-пошукових гуртків. Куратор Гальченко Н.Є. висвітлила особливості адаптації студентів І курсу до умов навчання у медичному навчальному закладі, роль куратора у формуванні особистості майбутнього фахівця. Вихователь гуртожитку Гофман Н.В. проаналізувала особливості виховної
роботи у студентському гуртожитку в умовах воєнного стану. Голова ЦК викладачів фізичного виховання Комісарова В.В. охарактеризувала спортивно-масову роботу як компонент виховної роботи, особливості її організації та мотивацію студентів до занять спортом під час дистанційного навчання та в умовах воєнного стану. Керівник гуртка Зотова О.В. поділилась досвідом організації
дистанційної роботи гуртка з педіатрії «Карапуз». «Студенти, які активно займаються позааудиторним життям, мають вищі освітні амбіції, ніж незалучені студенти» – Ернст Т. Паскарелл, Патрік Т. Терензіні. Раціонально організована виховна робота дозволить студенту у майбутньому бути мобільним, гнучким, критично мислити та вміти презентувати себе на ринку праці.
10.12.2022 рік. Семінар "Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів"
10 грудня 2022 інженер з охорони праці НОСИК Наталія Євгеніївна відвідала семінар – навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів – EORE від Асоціації саперів України та Київського молодіжного центру при Національному медичному
університеті імені О.О. Богомольця.
Вересень-жовтень 2022
Газета коледжу "Medicus verus"
випуск №12
Флешмоб
«Незламні: навчання в умовах воєнного стану»
З нагоди Міжнародного дня студента радою студентського самоврядування коледжу організовано флешмоб «Незламні: навчання в умовах воєнного стану», правилами якого було: зробити допис, в якому розповісти, про свої найяскравіші емоції під час навчання, особливості навчання під час війни; передати естафету 2-3 студентам нашого коледжу; опублікувати допис в Facebook.
Дописи, фото та відео наших студентів, як завжди, дуже цікаві, емоційні та креативні. Зі святом!
Переглянути їх можна за хештегом:
17.11.2022 рік
відкрите засідання гуртка «Карапуз»
17 листопада 2022р. у ЗФПО «Київський фаховий медичний коледж ім. П.І. Гаврося» з нагоди Міжнародного дня передчасно народженої дитини проведено відкрите засідання гуртка «Карапуз» (керівник Зотова О.В.) на тему «Поспішайки: маленьке життя».
Присутні на зустрічі дізнались статистику появи на світ недоношених діток в Україні та світі; прогнози до життя та особливості догляду за «поспішайками»; приклади відомих історичних постатей, що теж свого часу були народжені передчасно; історії життя діток, які при народжені мали критично низьку вагу, а зараз – дорослі успішні люди.
Студенти проявили активність при обговоренні питань причини появи даної патології, психологічного аспекту усвідомлення ситуації, а також взяли участь у підсумковому онлайн-квесті та флешмобі «Ранні пташки».
ДОРОГІ СТУДЕНТИ!
Щиро вітаю Вас, молодих, енергійних, сповнених свіжих мрій і надій, з Міжнародним Днем студента – святом, що для кожного з Вас є щасливою сходинкою до вершин знань й самоствердження!
Ви здобуваєте освіту в нелегкий для нашої країни час. Тому Україна чекає від вас не лише якісного навчання, а й активної громадянської позиції, підтримки демократії, креативного мислення і нових ідей. А медична освіта, яку ви здобуваєте у нашому коледжі, є надзвичайно актуальною у сучасних реаліях життя.
Шановні студенти! Ви – наша світла надія на майбутнє, потужна рушійна сила, яка невдовзі прийде на варту охорони здоров’я і стане важливим чинником зростання українського суспільства.
Зичу всім майбутнім медикам міцного здоров’я, добра, миру, наснаги, оптимізму та реалізації найзаповітніших мрій. Нехай студентські роки стануть одними з найяскравіших у вашому житті, а знання та друзі будуть надійною опорою на життєвому шляху!
Зі святом!
Директор Лідія Григорівна Підмогильна
16.11.2022 рік. Відкрите практичне заняття.
16 листопада відбулося відкрите практичне заняття
з дисципліни: «Фармакогнозії»
на тему: «Сапоніни»
для студентів ІІ курсу фармацевтичного відділення
викладач Гончаренко Юлія Валентинівна
На відкритому занятті студенти засвоїли наступні знання та вміння:
характеристика сапонінів;
методикою макроскопічного аналізу ЛРС, що містять сапоніни;
методикою мікроскопічного аналізу ЛРС, що містять сапоніни;
характеристика деяких відомостей про лікарські рослини: солодку голу, женьшень, аралію, маньчжурську, заманиху високу, астрагал шерстистоквітковий, діоскореюніппонську, ортосифон тичинковий, якірці сланкі;
виконали завдання, направлені на забезпечення та контроль якості лікарських засобів та лікарської рослинної сировини;
ідентифікували лікарську рослинну сировину.
Заняття пройшло на професійному рівні із застосуванням
сучасних методів навчання.
9 листопад 2022
День української писемності та мови
Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято – чудова нагода перевірити свої знання, дізнатися про цікаві факти чи просто замислитися над значимістю української мови для нашого народу, особливо в теперішній політичній ситуації, коли Україна боронить свою незалежність та суверенітет від російського агресора.
І потрібно розуміти, що війна проходить по всіх фронтах: від боротьби за територію та відстоювання нашого права на національну ідентичність, культуру, свободу до захисту правди в медіа просторі. Тому зараз, як ніколи, вкрай важливо захищати та вивчати рідну українську мову. Мова – це наша зброя!
А також запрошуємо всіх долучатися до написання Радіодиктанту національної єдності, що транслюватимуть 9 листопада об 11 год. на Українському радіо, радіо Культура, телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення.
Все буде Україна!
Листопад 2022
Інформаційно-методичний вісник
Випуск 1
ДОСВІД ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
«МЕДСЕСТРИНСТВО В ІНФЕКТОЛОГІЇ» В УМОВАХ СЬОГОДЕННЯ – Г.С.КЕНДЗЕРСЬКА.
ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ ДЛЯ СИСТЕМИ ОСВІТИ
ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ – В.В.ГАРМАШ.
СУЧАСНІ ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ – А.В.ШОСТКО.
ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
З «ОСНОВИ МЕДСЕСТРИНСТВА» В УМОВАХ КАРАНТИНУ – О.Г.ПУКАВСЬКА.
ОПАНУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ НАВИКІВ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ ВІДЕО-АЛГОРИТМІВ – О.В.ЗОТОВА.
"Брудна бомба. Що це таке, чим вона небезпечна і як себе захистити"
Доповідач: Луцько Сергій Миколайович
“Брудна бомба” – це пристрій, який застосовується для розсіювання радіоактивних матеріалів, над певною територією під час вибуху. «Брудна бомба» – це не атомний вибух…
29.10.2022 рік
відкрите засідання гуртка «Фрейд»
З нагоди Всесвітнього дня боротьби з інсультом у ЗФПО «КФМК ім. П.І. Гаврося» проведено тематичне засідання науково-пошукового гуртка «Фрейд», керівник Соколова-Ган А.С.
Щороку 29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом, який був встановлений у 2006 році з метою привернення уваги населення на глобальному рівні до проблеми ЦВП.
За даними МОЗ в Україні щороку діагностують близько 150 тисяч інсультів і понад 40 тис. людей помирають, 60% залишаються інвалідами і тільки 20% повертаються до звичайного життя. Нині в Україні один з найвищих рівнів захворюваності на цю хворобу в Європі….
29.10.2022 рік
Стаття «Всесвітній день псоріазу»
Підготували Левченко Тетяна, Ярута Дарина – члени гуртка «Естетичної краси та здоров’я», керівник – Луцько Альона Олексіївна.
29 жовтня відзначається Всесвітній день псоріазу, метою якого є заходи для привернення уваги громадськості до цього захворювання, поліпшення обізнаності хворих щодо сучасних підходів до його лікування та об’єднання всіх небайдужих до цієї проблеми людей.
На сьогодні цей День відмічають більш ніж в 50-ти країнах світу. В Україні, з ініціативи IFPA та Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація псоріазу» з 2009р. були запроваджені Національні дні псоріазу, що проводяться щорічно з 22 по 31 жовтня…
28.10.2022 рік
відкрите засідання гуртка «Фармацевт»
28 жовтня 2022р. у ЗФПО «Київський фаховий медичний коледж ім. П.І. Гаврося» проведено відкрите засідання гуртка «Фармацевт» (керівник Дьохтяр Г.М.) на тему «Йод – здоров’я майбутніх поколінь».
Студенти фармацевтичного відділення ознайомили присутніх з актуальною інформацією про:
• значення йоду в організмі людини;
• наслідки нестачі йоду для дорослих, підлітків, немовлят, вагітних жінок;
• симптоми та профілактику йододефіциту;
• цікаві факти про історію відкриття йоду, його вміст в різних речовинах, використання в різноманітних галузях.
Також на засіданні спростували популярні міфи про необхідність вживання йоду при загрозі ядерної небезпеки та обговорили дійсні правила йодопрофілактики.
24.10.2022 рік
семінар «Школа молодого викладача»
24 жовтня відбувся семінар «Школа молодого викладача» на якому виступили доповідачі з наступними доповідями:
1. Формування ключових компетентностей на заняттях з дисципліни: «Основи психології та міжособове спілкування».
Мицикова Т.В.
2. Використання робочих зошитів як засобу підвищення ефективності підготовки до практичних занять.
Гончаренко Ю.В.
Семінар пройшов на високому професійному рівні.
20.10.2022 р. циклова комісія фармацевтичних дисциплін провела відкритий виховний захід для студентів та викладачів коледжу, на якому продемонструвала комплексний підхід викладання у підготовці фармацевтичних спеціалістів.
20.10.2022 рік. Відкрите практичне заняття.
20 жовтня відбулося відкрите практичне заняття
з дисципліни: «Медсестринство в дерматології та венерології»
на тему: «Папулосквамозні дерматози»
для студентів ІІІ курсу медсестринського відділення
викладач Луцько Альона Олексіївна.
На відкритому занятті студенти оволоділи наступними знаннями та вміннями:
– етіологія, патогенез, клінічні прояви псоріазу, принципи лікування та медсестринський процес при цій патології;
– етіологія, патогенез, клінічні прояви червоного плоского лишаю, принципи лікування та медсестринський процес при цій патології;
– етіологія, патогенез, клінічні прояви рожевого лишая, принципи лікування та медсестринський процес при цій патології;
– патологічні елементи висипки у пацієнтів при папулосквамозних дерматозах, хворобах потових і сальних залоз;
– проводити методику визначення псоріатичної тріади;
– визначати сітку Уїкхема;
– визначати біодозу ультрафіолетового опромінення;
– готувати пацієнта до взяття біологічного матеріалу (крові, сечі, біоптату патологічно зміненої шкіри тощо);
– проводити диспансерне спостереження та профілактику при цих захворюваннях;
– дотримуватися правил техніки безпеки, охорони праці, протиепідемічного режиму.
Заняття пройшло на високому професійному рівні із застосуванням сучасних та інтерактивних методів навчання.
14 жовтня в Україні відзначають День захисників та захисниць, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.
Цього дня ми вшановуємо українських героїв та героїнь: тих, хто захищав та захищає Україну та її територіальну цілісність під час кривавих боїв.
Сьогодні Україна – щит Європи та всього цивілізованого світу. Наша держава та її воїни ведуть війну проти російського агресора і захищають не тільки себе, але й всю Європу, США та всі демократичні країни від наступу загарбницьких сил тиранії і диктатури. Українські захисники й захисниці сьогодні уособлюють героїзм та відвагу воїнів багатьох поколінь – усіх, хто протягом століть боронив ідеали свободи, відстоював державність і виборював незалежність.
Шановні наші захисники та захисниці, військові медики, волонтери, рятувальники! Дякуємо за Вашу мужність, силу, відвагу, незламність, за наше життя!
Хай Пресвята Богородиця захищає Вас!
З нагоди такого знаменного для України свята представники художнього відділу студентського самоврядування підготували музично-сценічну композицію «Молитва за Україну», а також взяли участь у всеукраїнській онлайн-естафеті єдності «Ми нащадки козацької слави».
Виконавці: вокал – Заславець Ганна (122 гр.); декламування – Новакова Тетяна (321 гр.), Глянько Наталія (321 гр.), Суп Тетяна (211 гр.).
Я за тебе молюсь, український солдате.
Я за тебе боюсь, хоч не я твоя мати.
І благання я шлю до високого неба.
Ти вертайся живим, більш нічого не треба!
04.10.2022 рік. Відкрите лекційне заняття.
4 жовтня відбулося відкрите лекційне заняття з дисципліни: «Медсестринство в геронтології, геріатрії та паліативній медицині» на тему: «Медсестринський процес при захворюваннях ендокринної системи в похилому та старечому віці» для студентів ІІІ курсу медсестринського відділення викладач Кендзерська Галина Стефанівна.
На відкритому занятті викладач навчила студентів:
– розпізнавати та інтерпретувати ознаки захворювання ендокринної системи в похилому та старечому віці, визначати проблеми пацієнтів;
– орієнтуватись у визначенні основних потреб людини відповідно до діючої в Україні медсестринської моделі та задовольняти їх;
– використовувати теоретичні знання та практичні уміння для виконання сестринських втручань відповідно до клінічних протоколів та стандартів сестринської діяльності допомагаючи пацієнтам з цукровим діабетом, гіпотиреозом, гіпертиреозом;
– виконувати сестринські втручання при невідкладних станах;
– ефективно застосовувати сукупність медсестринських навичок (умінь) при обстеженні, виконанні призначень лікаря та для відновлення здоров’я (реабілітації) при ендокринних захворюваннях.
Заняття пройшло на високому професійному рівні із застосуванням сучасних та інтерактивних методів навчання.
Дорогі колеги,
найталановитіші викладачі!
Вітаю Вас із професійним святом –
Днем працівника освіти!
Професія викладача поєднує в собі мудрість і молодість душі, креативність і величезну енергію, доброту і справедливість! Наш коледж – це Ви, ваша праця, ваше терпіння, ваша турбота про студентів, ваші знання, ваше невичерпне натхнення і віра в професію! Навряд чи хтось ще витратить стільки сил, турботи і терпіння, щоб озброїти наших дітей найціннішим ресурсом – знаннями та вміннями, які рятують людям життя!
Під час ковідних обмежень, і в надскладних умовах воєнного стану Ваша праця – титанічна, а ваш внесок у розвиток освіти та медицини – безцінний.
Шановні колеги! Нехай кожен Ваш день надихає, дарує сили, любов і людське щастя.
Міцного Вам здоров’я, мирного неба, терпіння та удачі!
Зі святом!
Директор коледжу
Підмогильна Лідія Григорівна
26.09.2022 рік
відкрите засідання гуртка «Адаптація»
26 вересня 2022р. у ЗФПО «Київський фаховий медичний коледж ім. П.І. Гаврося» проведено відкрите засідання гуртка «Адаптація» (керівник Пукавська О.Г.) на тему «Надання першої допомоги при непритомності. Переведення пацієнта у стабільне бокове положення».
Студентів медсестринського та фельдшерського відділень ознайомили з актуальною інформацією про:
• основні правила надання першої домедичної допомоги;
• причини непритомності;
• симптоми та профілактика непритомності;
• переведення пацієнта у стабільне бокове положення.
Студенти на засіданні гуртка ознайомились з відео-інструкцією практичної навички “Переведення пацієнта у стабільне бокове положення” та отримали домашнє завдання – переглянути відео-інструкцію вдома кілька разів та повторити навичку, зняти це на відео, відео надіслати керівнику гуртка для перевірки. Із цим завданням студенти справились успішно та відзвітувалися про виконання практичної навички.
Урочисті збори
«Ми – молодь сильної країни – єдиної, незламної України»
Колектив ЗФПО «Київський фаховий медичний коледж ім. П.І. Гаврося» радо вітає студентів груп нового прийому – майбутніх фельдшерів, медсестер, фармацевтів. З нагоди цієї знакової події 9 вересня 2022 р. у коледжі проведено урочисті збори «Ми – молодь сильної країни – єдиної, незламної України».
З вітальним словом до першокурсників та батьків звернулись директор коледжу Підмогильна Лідія Григорівна, заступник директора з навчальної роботи Третьякова І.В., а також завідуючі відділень: фельдшерського – Корж Т.М., медсестринського та фармацевтичного – Півчук А.В.
У дистанційному форматі прозвучали вітання та настанови, Рада студентського самоврядування представила відео-екскурсію по коледжу, а також присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
Дорогі першокурсники! Нехай надія на краще, віра у майбутні перемоги не покидає жодного з нас!
Успіхів у навчанні, міцного здоров’я та мирного неба!
Кожен громадянин України допомагає ЗСУ як може.
Колектив ЗФПО «Київський фаховий медичний коледж ім. П.І. Гаврося» щиро вітає директора Підмогильну Лідію Григорівну з отриманням подяки. Ваша допомога є значним внеском у наближення перемоги України!
Бажаємо подальших звершень і здобутків!
Педагогічна Рада 26.08.2022р.
26.08.2022р. відбулося засідання Педагогічної Ради коледжу, на якому розглянуті актуальні питання роботи закладу освіти в умовах воєнного стану, в тому числі:
– звіт про результати роботи коледжу в 2021-22 н.р.
– основні напрямки діяльності закладу освіти в 2022-23 н.р.
– особливості організації освітнього процесу в 2022 – 20223 н.р. в умовах правового режиму воєнного стану та створення безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу.
За результатами роботи Педагогічної Ради затверджені плани роботи структурних підрозділів коледжу на 2022-2023 н.р., з урахуванням думки студентської ради прийняте рішення про організацію освітнього процесу в І семестрі 2022-23 н.р. за допомогою дистанційних технологій навчання, для ІІІ курсу спеціальності 223 «Медсестринство» – змішаного навчання з метою ефективного опанування певних освітніх компонент.